|   Login

Alexander Cross Cameron Bequest Committee

17 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying meetings 1 to 10 of 13 meetings found in selected date range
28 June 201720:3020:40Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
04 October 201709:3309:58Committee Room 3 - Council OfficesOccurred
16 May 201813:3314:06Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
01 August 201812:0012:02Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
22 August 201813:3014:06Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
10 October 201813:3513:38Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
21 November 201813:1513:30Council Offices (16 Church Street)Occurred
19 June 201913:3013:45Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
26 June 201912:3012:45Council Offices (16 Church Street)Occurred
21 August 201913:1513:21Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 11 members/vacancies that match search criteria
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim Brown Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Diane Docherty Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim Finn Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Provost William Hendrie Convener 17/05/2017 - current
Labour
Councillor Daniel Lennie Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor Douglas McAllister Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Marie McNair Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor John Mooney Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor Lawrence O'Neill Member 17/05/2017 - current
Vacancy  

Other Information