|   Login

Licensing Committee

05 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 18 of 18 meetings found in selected date range
16 December 201911:0011:05Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
05 February 202010:0011:34Council Offices (16 Church Street)Occurred
25 March 202010:0012:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 
01 April 202010:0012:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 
06 May 202010:0012:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 
10 June 202014:0016:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
19 August 202014:0016:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 
09 September 202010:0012:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim Brown Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Ian Dickson Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim Finn Chairman 18/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jonathan McColl Member 14/06/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Marie McNair Member 25/05/2017 - current
Labour
Councillor Lawrence O'Neill Member 01/06/2017 - current
Conservative
Councillor Brian Walker Member 25/05/2017 - current
Vacancy  

Other Information