|   Login

Housing & Communities Committee

05 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 12 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Gail Casey Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Karen Conaghan Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Ian Dickson Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Diane Docherty Convener 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Caroline McAllister Vice-Convener 18/06/2018 - current
Labour
Councillor David McBride Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jonathan McColl Member 15/11/2018 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Iain McLaren Member 25/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Marie McNair Member 19/08/2017 - current
Labour
Councillor John Millar Member 25/05/2017 - current

Other Information