|   Login

Community Planning West Dunbartonshire Management Board

05 May 2017 - onwards
Fixed
Nominated

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party (SNP)
Councillor Caroline McAllister Vice-Convener 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jonathan McColl Convener 17/05/2017 - current
Labour
Councillor John Mooney Member 26/01/2018 - current

Appointees

Officers

Substitutes

PartyNameRoleMembership Dates
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim FinnSubstitute 17/05/2017 - current
Labour
Councillor Martin RooneySubstitute 30/01/2018 - current
Vacancy  

Other Information