|   Login

Appeals Committee

05 May 2017 - onwards
Pool
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying meetings 11 to 19 of 19 meetings found in selected date range
28 November 201900:00TBCCouncil Offices (16 Church Street)Scheduled
30 January 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled
20 February 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled
26 March 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
23 April 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
28 May 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
18 June 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
20 August 202009:3000:00Council Offices (16 Church Street)Scheduled 
24 September 202009:30TBCCouncil Offices (16 Church Street)Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
123
Page 1 of 3, Displaying items 1 to 10 of 22 members/vacancies that match search criteria
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jim Brown Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Karen Conaghan Convener 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Ian Dickson Vice-Convener 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Caroline McAllister Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor David McBride Member 17/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jonathan McColl Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor John Millar Member 17/05/2017 - current
Labour
Councillor Lawrence O'Neill Member 14/08/2017 - current
Conservative
Councillor Brian Walker Member 17/05/2017 - current
Vacancy  

Other Information