|   Login

Infrastructure, Regeneration & Economic Development Committee

05 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying meetings 1 to 10 of 11 meetings found in selected date range
21 June 201714:0015:39Committee Room 3 - Council OfficesScheduled
16 August 201710:0010:45Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled
22 November 201710:0013:05Committee Room 3 - Council OfficesScheduled
17 January 201814:0014:25Committee Room 3 - Council OfficesScheduled
28 February 201810:0000:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled
29 March 201811:0512:20Clydebank Town Hall - Council ChambersOccurred
30 May 201814:0315:26Committee Room 3 - Council OfficesOccurred
22 August 201810:0000:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 
21 November 201810:0000:00Dumbarton - Venue to be ConfirmedScheduled 
13 February 201910:0000:00Clydebank Town Hall - Council ChambersScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 12 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Gail Casey Member 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Karen Conaghan Member 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Diane Docherty Vice-Convener 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Provost William Hendrie Member 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Caroline McAllister Member 31/05/2017 - current
Labour
Councillor David McBride Member 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Jonathan McColl Member 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Iain McLaren Convener 31/05/2017 - current
Scottish National Party (SNP)
Councillor Marie McNair Member 31/05/2017 - current
Labour
Councillor John Mooney Member 31/05/2017 - current

Other Information